POZNAJ MOJĄ KOLUMBIĘ - Spotkanie z Magdaleną Lechowską

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu PRZEKROCZYĆ GRANICE - POZNAJ MOJĄ KOLUMBIĘ.

Tym razem wspólnie z MAGDALENĄ LECHOWSKĄ zabierzemy Was do malowniczej Kolumbii smiley

 

Magdalena Lechowska, to Polka o latynoskiej duszy. Urodziła się w Krakowie, ale  wychowała w egzotycznej Kolumbii, chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Wokalistka i tłumaczka, wykonuje od prawie dwóch dekad bardzo szeroko pojętą muzykę latynoską: folklor kubański, meksykański, flamenco, tango i jako jedyna polska wokalistka śpiewa rdzenną kolumbijską cumbię oraz kolumbijskie hity Shakiry czy Juanes! Laureatka Grechuta Festival 2011,  półfinalistka IV Edycji Mam Talent, laureatka Złotego Liścia Retro im. Mieczysława Fogga. Ambasadorka latynoskiej kultury i muzyki na polskim rynku muzycznym

 

W trakcie spotkania mini recital, prelekcja, pokaz filmu oraz degustacja mrówek i dulce de guayaba - owoców w cukrze, tradycyjnej słodkiej i naturalnej przekąski kolumbijskiej.

 

To jedyny w swoim rodzaju materiał łączący historię i przepiękne malownicze widoki, obrazujący koloryt codziennego życia oraz niezwykłe bogactwo stylów muzycznych tego egzotycznego kraju. Częste podróże do Kolumbii oraz praca nad debiutancką płytą, będąca powrotem do "korzeni", skłoniły Magdalenę do nakręcenia filmu o kraju, który pozostawił niezatarty ślad w jej życiu i zainteresowaniach muzycznych.

Większość materiału została nakręcona w Santander, regionie położonym w północno-wschodniej części kraju, znanego ze swoich jadalnych "mrówek dupiastych", słodkich jak miód ananasów oraz jednego z najgłębszych wąwozów świata.

Z Santander Magdalena zabierze nas do malowniczej i upalnej Cartageny nad wybrzeżem Morza Karaibskiego a później wyruszymy w głąb lądu do Bogoty. Film został objęty honorowym patronatem Ambasady Kolumbii w Polsce.

 

5 sierpnia godz. 19.00 | Zamkowy Dziedziniec /w razie niepogody Kawiarnia Alchemik | Wstęp wolny 

 

To będzie niezapomniana podróż….heart