TEATR W MAŁYM MIEŚCIE

Po raz kolejny zaprosiliśmy wielki teatr do naszego małego miasteczka! heart
 

18 sierpnia zapraszamy do Parku Jana Pawła II na dwa, starannie wybrane spektakle zupełnie za darmo, w ramach projektu TEATR W MAŁYM MIEŚCIE
 

Pierwszy z nich odbędzie się o godzinie 17:30 i przeznaczony jest dla najmłodszych. Gwarantujemy, że sprawi im wiele radości smiley
 

Natomiast na drugi o godzinie 21:00 zapraszamy dorosłych smiley

 

17:30 Teatr Łata i Teatr Gili Gil z Poznania „Polowanie na motyle”
 

 Łącząc bogate i różnorodne doświadczenia artystyczne aktorów zaprezentujemy spektakl na wysokim poziomie zarówno  pod względem formy jak i treści. Artyści chcą w lekki i zabawny sposób, wcielając się w role ogrodowych krasnali,  opowiedzieć dzieciom o szacunku do naturalnego środowiska i życia owadów. Jedną z form przekazu będą ogromne formy (lalki) owadów (pająk, motyle, gąsienica), które wzbogacą sferę wizualną przedstawienia, tak bardzo ważną dla młodego odbiorcy.

 

21:00 Teatr Ewolucji Cienia „Czas wilka”

 

„Czas Wilka” to spektakl będący artystycznym głosem przeciwko wojnie – powstał po agresji Rosji na Ukrainę w 2014 r. „Czas Wilka” dotyka problemu nakręcającej się spirali nienawiści, ale i wskazuje niezwykle trudną ścieżkę rozwiązania konfliktów, jaką jest oczyszczająca siła przebaczenia. Odwołując się do metafory, sytuując akcję przedstawienia na osi człowiek – wilk, artyści chcą pobudzić do zastanowienia się nad siłami rządzącymi naturą ludzką, a jednocześnie chcą przestrzec przed obudzeniem wilka, który drzemie w każdym z nas. Niby prosta historia pokazująca walkę o przestrzeń dla życia: ludzie wycinają lasy, aby zasiać pola, wilki tracą rewiry łowieckie, równowaga zostaje zachwiana; wilki atakują, człowiek bierze odwet…. Nie chcemy jednak zatrzymywać się na pokazaniu walki człowieka z naturą, ale pobudzić widza do poszukiwania „drugiego dna” spektaklu. Często we wrogu człowiek dostrzega krwiożerczą bestię, nie zauważając, że sam kultywuje zło. Śledząc informatory medialne widzimy jak nienawiść zaślepia, jak różne dobre intencje i „jedyne słuszne racje” doprowadzają do wielu krzywd i wojen. „Czas Wilka” jest metaforą i swego rodzaju ostrzeżeniem. To spektakl widowiskowy, piękny w obrazie, a zarazem przerażający w treści, bo dotykający bolesnej prawdy o człowieku. Jego atutem jest też pozawerbalna narracja, prowadzona przy pomocy obrazu i ruchu, co sprawia, że spektakl jest zrozumiały w każdym zakątku świata.

 

Teatr to spotkanie z aktorami i sztuką. Ma w nas rozbudzić różne emocje, ma sprawić, że zamiast analizować przeszłość lub obawiać się przyszłości, w końcu zatrzymamy się i zatopimy w chwili obecnej i coś poczujemy.

Tego właśnie życzymy każdemu widzowi i serdecznie zapraszamy - pozwólcie sobie na emocje heart

 

Spektakle prezentowane są w ramach projektu Teatr w Małym Mieście, który jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i ze środków Fundacji PZU.