ZŁOTA ERA WIEDEŃSKIEJ OPERETKI

Najpiękniejsze arie i pieśni wiedeńskich kompozytorów, a także piosenki musicalowe i filmowe.

 

20 sierpnia godz. 16.00 | Zamkowy Dziedziniec | Ostrzeszów

 

BILETY: 30 zł | Kasa Kina Piast, biletomaty oraz online https://www.bilety24.pl/koncert/601-bartosz-zurakowski-zlota-era-wiedens...

 

W programie koncertu zabrzmią, nie tylko, dzieła operetkowe kompozytorów wiedeńskich takich jak Johann Strauss, Franciszek Lehar, Emmerich Kalman, Franciszek Lanner, a z nich arie, pieśni, piosenki i duety czyli te melodie, które podbiły świat i serca melomanów.

Zaczniemy nietypowo, a mianowicie od kompozytorów polskich i piosenek pochodzących z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Potem podróżować będziemy do słonecznej Italii w której w tym czasie powstawały licznie, słynne urzekające pieśni neapolitańskie. Z Włoch ruszymy do Hiszpanii by zachwycić publiczność muzyką regionu Andaluzji. A dalej do Francji by tam zakosztować piosenki francuskiej, by z Francji zaś ruszyć na Węgry i porwać się magii Czardasza. A z Węgier, no cóż, prosto do starego pięknego Wiednia, by tam na dobre zanurzyć się w muzykę kompozytorów, którzy tworzyli złotą erę wiedeńskiej operetki.
Koncerty te cieszą się niezmiennie od wielu lat wielką popularnością wśród publiczności, która licznie przychodzi na koncerty by delektować się muzyką europejską.

Wykonawcami cyklu będą artyści scen polskich, sopranistka Elżbieta Cabała, tenor Rafał Żurakowski, z gościnnym występem pianisty Wiktora Szymajdy. Dyrygent Bartosz Żurakowski- znany ostrzeszowskiej publiczności z Koncertów Muzyki Wiedeńskiej - jako gospodarz wieczoru poprowadzi słowo o muzyce w sposób dowcipny, zabawny, przytaczając anegdoty z życia kompozytorów i czasów w których tworzyli.Zapraszamy na 90 minut pysznej muzycznej zabawy.